Președintele Nicușor Dan pleacă din țară. Timp de două zile va fi în Croația, la summitul Inițiativei celor Trei Mări

Marți, 28 aprilie, la o zi după ce PSD și partidul extremist AUR au anunțat că vor depune împreună o moțiune de cenzură împotriva guvernului Bolojan, șeful statului va fi în Croația la Dubrovnik la summitul Inițiativei celor Trei Mări.

Sunmitul la care participă Nicușor Dan este un format diplomatic care reunește șefi de stat și de guvern din estul și centrul Europei.

Marți, președintele participă mai întâi la summit, apoi la o cină de lucru oferită de premierul croat, Andrej Plenković.

Miercuri va participa la sesiunea specială a Forumului de Afaceri al Inițiativei celor Trei Mări.

articol conex ⤵︎

Ultimele articole

Categorii