BREAKING UPDATE ❘ Răspunsul PSD și AUR la întrebarea dacă vor guverna împreună după debarcarea premierului Bolojan: ”Deocamdată am făcut acest prim pas”

PSD nu mai poate nega faptul că s-a aliat cu partidul pro-rus AUR, după ce, luni, Petrișor Peiu- vicepreședinte al partidului condus de Simion - și fostul vicepremier PSD Marian Neașcu au declarat că lucrează la „partea tehnică” pentru o moțiune de cenzură.

Cei doi vicepreședinți au anunțat oficial, într-o declatrație comună, că au fost desemnați de către conducerile celor două partide să colaboreze pe ”partea tehnică” pentru o moțiune comună împotriva guvernul Bolojan.

„În urma mai multor rânduri de discuții între conducerile partidelor noastre, s-a decis ca eu și Petrișor Peiu să ne ocupăm de parte tehnică a unei moțiuni de cenzură comune. Abordarea politică va fi, probabil, explicitată în cursul zilei de către președinții de partide”, a declarat Neacșu.

Întrebați dacă vor și guverna împreună, Peiu şi Neacşu au declarat că până la acest moment ”s-a făcut acest prim pas“.

Ultimele articole

Categorii