Mesaj viral transmis de PNL lui Grindeanu, Olguța Vasilescu și Claudiu Manda în timp ce în Parlament era citită moțiunea PSD-AUR

În timp ce în fața senatorilor și deputaților era citită moțiunea inițiată de PSD și de AUR, denumită de liberali ”Moțiunea «Stingem lumina», PNL emitea un comunicat dedicat social-democraților, în care îi nominalizează direct pe Sorin Grindeanu, Lia Olguța Vasilescu și pe Claudiu Manda, cerându-le să „îi deblocheze” pe români pe social-media, să le dea voie să le scrie în comentarii ce își doresc cu adevărat.

Mesajul PNL pentru liderii PSD:

”Moțiunea PSD-AUR «Stingem lumina» e dorința conducerii PSD, nu voința românilor.

Românii nu vor înapoi la sistemul de privilegii și clientelism politic. Vor reforme reale, instituții curate și un guvern care lucrează pentru ei — nu pentru baronii de partid.

PSD a ales să îngroașe obrazul și să apere un sistem pe care românii l-au sancționat deja la vot.

Vreți să știți exact ce vor românii? Deblocați-i pe rețelele de socializare. Sorin Grindeanu, Olguța Vasilescu, Claudiu Manda dați-le voie să vă scrie în comentarii ce doresc. Ascultați-i — dacă mai aveți curajul să o faceți”.

Imaginea cu care PNL și-a însoțit mesajul transmis liderilor PSD / Foto: Facebook / PNL

În același timp, mult mai ”aplicați”, social-democrații emiteau și ei un comunicat prin care încearcă să racoleze liberali „care gândesc la fel” pentru a vota moțiunea PSD-AUR.

Ultimele articole

Categorii